Chcesz trenować z głową ale

nie wiesz od czego zacząć?

Uporządkowana wiedza poparta praktyką...

I uchronić Cię przed trenowaniem “na czuja”… albo przypadkowym planem ściągniętym z internetu, popartym gwarancją skuteczności – “Na mnie działa”. 

Przygotowałem krótki materiał – D R O G O W S K A Z – który oszczędzi Ci dziesiątki godzin spędzonych na przekopywaniu internetu – poparty badaniami naukowymi i moją praktyką. Zyskasz świadomość i pewność w działaniu. 

Pamiętaj: Zawsze możesz liczyć na moją pomoc!

Z przyjemnością odpowiem na wszelkie Twoje pytania: kontakt@jaktrenowaczglowa.pl

Poniżej przygotowałem szybki skrót, który przeniesie Cię do poszczególnych puzzli. Jeśli jednak zaczynasz swoją drogę to przeczytaj wszystko po kolei. Dzięki temu dowiesz się jak ułożyć całą TRENINGOWĄ UKŁADANKĘ.

Zacznij od połączenia wszystkich puzzli

Oczekiwania vs Rzeczywistość

Jeśli przyjrzeć się dokładnie komunikatom jakie kierują do nas: telewizja, internet, reklamy w radio, przekazy osób które obserwujesz na Instagramie, Facebooku czy YouTube… to można dojść do wniosku, że wystarczy wypić magiczną miksturę, łyknąć małą pigułkę albo kupić konkretny produkt, a efekty pojawią się raz dwa. 

Czegoś podobnego oczekuje się od treningu. Oczekuje się też tego, że rezultaty będą niemal natychmiastowe, a kiedy je osiągniesz zostaną z Tobą na dobre – dokładnie tak jak obiecała reklama czy influencer z internetu. Spójrz proszę na wykres poniżej dotyczący Oczekiwań.

Tak samo jak ludzie wygrywają w totolotka, zdarza się że rezultaty w treningu będą bardzo szybkie. Jednak najczęściej jest tak, że trzeba nastawić się na długotrwały proces aby efekty były takie jakich oczekujesz.

Chyba największy problem tkwi w tym, że ludzie są niecierpliwi. Nic dziwnego, skoro rzeczywistość która nas otacza podpowiada, że wystarczy jeden trik, żeby zbudować super mięśnie czy niesamowitą siłę. W treningu trudno jest pójść na skróty, co widać na wykresie Rzeczywistość. 

Wiedza

Skąd czerpać wiedzę o treningu i dlaczego miałbyś mi ufać w tej kwestii?

Będąc nowicjuszem, ciężko jest wyłapać tak od razu co jest ważne i na czym się skupić. Wyłuskanie informacji znaczących, od mniej istotnych to dopiero połowa drogi do sukcesu żeby zacząć poprawnie trenować.

Parę słów o mnie…
Z wykształcenia jestem inżynierem hydrogeologii, ale na co dzień zajmuję się pracą z ludźmi. Swojego zawodu nie traktuję jak “typowej pracy” – uczenie innych podstaw treningu sprawia mi ogromną przyjemność.

Z drugiej strony, chęć pomocy moim klientom sprawia, że mogę rozwijać się jako trener. Ale dlaczego miałbyś uczyć się ode mnie?

Moja wiedza = TEORIA + PRAKTYKA
Mój warsztat trenerski bazuje nie tylko na wiedzy teoretycznej (artykuły, książki, badania naukowe), ale przede wszystkim na bagażu moich własnych doświadczeń treningowych, pracy z klientami i wyciągniętych wniosków.

Z jakimi osobami współpracuję?
Nauczyłem się wiele pracując z podopiecznymi na różnym poziomie  treningowym: od osób bez żadnego doświadczenia, przez trenujących dla zdrowia i lepszego samopoczucia, po zawodników różnych sportów. 

Dlaczego możesz mi zaufać w kwestii treningu?
Mogę powiedzieć, że dzięki pracy z bardzo różnymi klientami i pracy nad sobą jestem bogaty w wiedzę, doświadczenia i rozwiązania praktyczne wielu problemów z jakimi styka się większość osób na siłowni. Jestem również wyczulony na błędy techniczne i dostrzegam je automatycznie. Czasem podchodzę i staram się pomóc, ale zazwyczaj chętnie pomagam wtedy kiedy ktoś sam wyjdzie z taką inicjatywą.

W wielkim skrócie:

Obecnie moje rekordy w trójboju wynoszą: przysiad 260kg, wyciskanie leżąc 190kg, martwy ciąg 275kg.

Trenuję od 16 roku życia, a pierwsze zawody zaliczyłem w 2013 roku (więcej tutaj)

Jestem autorem kilkudziesięciu artykułów dla największego portalu treningowego w Polsce i magazynu treningowego Fabryka Siły (więcej dowiesz się tutaj)

Podopieczni oceniają moje usługi bardzo dobrze, a moja ocena w Google to 5 gwiazdek. Swoją drogą możesz przeczytać wiele ciekawych opinii.

Dokumentuje moje treningi na YouTube od 2013 roku

Cała moja wiedza to połączenie wielu elementów: wiedzy teoretycznej, praktycznej, analizy konkretnych przypadków, testowaniu różnych metod treningowych, naprawy wielu problemów, uczeniu się na błędach i wyciąganiu wniosków.

Jeśli zwyczajnie brakuje Ci koncepcji i nie bardzo wiesz od czego zacząć to blog “Jak trenować z głową” będzie świetnym początkiem i kopalnią rzetelnej, wartościowej wiedzy.  Staram się tutaj poruszać informacje z mojego podwórka, czyli podwórka prawdziwego “zapaleńca” treningu siłowego. 

Na końcu materiału otrzymasz konkretny plan i całą wiedzę “jak zacząć trenować” – gdzie wszystko tłumaczę po kolei.

Umiejętności

Żeby mieć efekty trzeba szlifować umiejętności

Chciałbym przedstawić Ci trochę inną perspektywę patrzenia na trening – niż tylko rozwijanie mięśni i poprawa sylwetki. Przyjmij od teraz, że trening siłowy jest zbiorem określonych umiejętności! A żeby mieć efekty, trzeba te umiejętności stale szlifować. Co mam na myśli? Poniżej dokładnie to tłumaczę.

Każda czynność, którą wykonujesz na co dzień, taka jak: jazda na rowerze, prowadzenie samochodu, czy Twój zawód – również wymagają posiadania konkretnych umiejętności. Zapewne zaczynałeś od roweru z doczepianymi kółkami po bokach, najpierw zdawałeś kurs teoretyczny, żeby zapisać się na “jazdy” i kończyłeś konkretne studia, żeby zdobyć pracę. 

Tego wszystkiego nie nauczyłeś się w jeden dzień. To jest pewien proces, który zajmuje określoną ilość czasu. Dokładnie taka sama zależność występuje w treningu siłowym.

Zauważyłem jednak, że wiele osób nie rozumie treningu siłowego w sposób który Ci przedstawiłem, marnując swój potencjał. Brak efektów i poczucie zagubienia prowadzą do porzucenia “nie działającego planu”.  Tak powstaje błędne koło. 

Postanowiłem to zmienić pisząc ten tekst i spróbuję przekonać Cię do mojego podejścia – długoterminowego i bardziej przemyślanego, gdyż działa ono bardzo dobrze.

Plan

Plan, który pozwoli Ci zbudować solidne podstawy

Aby ułatwić Twój start stworzyłem ebook z informacjami których na pewno szukałeś już w internecie – czyli Treningowe ABC początkującego. Dopełnieniem ebooka są 3 plany treningowe, z którymi krok po kroku nauczysz się trenować.

Zacznij od początku, ale z głową!

Tylko w taki sposób zdobędziesz wiedzę i umiejętności w praktyce. Dlatego jeśli miałbym podpowiedzieć na czym skupić się najbardziej na początku swojej drogi  to:

Efekty

Mój plan treningowy da Ci pewność, że wiesz co robisz!

Chciałbym mieć poczucie, że po zapoznaniu się z eBookiem przyswoisz podstawowe informacje, wykorzystasz je w praktyce i zaczniesz trenować świadomie według mojego planu.

Starałem się w prosty sposób pokazać Ci z jakich puzzli składa się ta cała układanka treningowa. Teraz trzeba je tylko razem poskładać. Efekt będzie na prawdę świetny.

Jeszcze lepsze fekty

Jeśli chcesz od razu przejść do rzeczy....

To proponuję Ci jeszcze jedno rozwiązanie. Skorzystaj ze współpracy ze mną i otrzymaj pomoc od ręki. 

KAMIL_WARZALA_JAK_TRENOWAC_Z_GLOWA

Cześć,

Nazywam się Kamil Warżała

Mam nadzieje, że ten tekst pomoże Ci wejść na wyższy poziom treningu.

Najlepsze rezultaty daje połączenie: wiedzy, praktyki i pasji do tego co się robi. Dlatego dobry trening należy zacząć od znalezienia dobrego trenera. Jestem tutaj właśnie dla takich osób jak Ty.

Możesz liczyć na moją pomoc!
Napisz do mnie, to nic nie kosztuje.

Odpowiem na wszelkie Twoje pytania: kontakt@jaktrenowaczglowa.pl

Copyright © 2018 - 2021 Jak trenować z głową - All Rights Reserved

Szukasz rzetelnej wiedzy?

Baza wiedzy o treningu

Chcesz ze mną trenować?

Lepszy trening – Lepsze rezultaty